O nás

Vítejte v Hamru nad Nežárkou, v penzionu ideálním pro cyklisty, rybáře, turisty, plavce, pro ty, co hledají klid a pohodu.

 

Hamr leží na břehu řeky Nežárky, u Veselí nad Lužnicí, 110 km od Prahy, 7 km od dálnice D3, 5 km od veselsko - vlkovských zatopených pískových lomů, v místě, kde se protínají kvalitní cyklostezky, uprostřed jihočeských lesů, rybníků a kulturních památek.

Vítejte u nás - v penzionu Farma Hamr

Hamr nad Nežárkou ... místo, které jsme si vybrali pro život. Místo s historií sahající až do doby husitské, se zachovanými urbanistickými skvosty a krásnou přírodou.

Nápad odstěhovat se "na jih" byl ten nejlepší v životě, který jsme zrealizovali. Když jsme se rozhodli odejít z města, náhoda tomu chtěla a objevili jsme zanedbaný pozemek v Hamru u Veselí nad Lužnicí. Postavili jsme velký dům, založili farmu i zahrádku. Hamr se pro nás stal domovem, plníme si sny, o kterých se nám ani nezdálo, učíme se za pochodu nové věci, potřebné k životu na vesnici. Díky internetu nejsme odříznutí od světa, i když se snažíme nebýt úplně závislí na civilizaci a vyhnout se jejím chorobám (hlavně duševním...). Jsme odpůrci GMO, nekrmíme tím ani sebe, ani naše zvířata.

Produkční úlohu našeho bytí na vesnici nevidíme jen v zajištění míry soběstačnosti, potravinové bezpečnosti nebo autarkii, ale i budování pro obec prospěšných činností, podporu agroturistiky, podporu vesnice v úloze sociální, demografické, enviromentální a krajinotvorné. Prostě "return to nature".

Telefon

+420 602353556

Adresa

Hamr 27, Veselí nad Lužnicí, 391 81